سخنگوی قوه قضاییه: آرای پرونده متهمان محیط زیستی قطعی شد/ در حال نواختن سیلی‌های سخت بر چهره دشمن هستیم/ مردم در انتخابات شرکت کنند

 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، سخنگوی قوه قضاییه گفت: آرای متهمان پرونده موسوم به متهمان محیط زیستی که البته از نظر ما این پرونده اقدام علیه امنیت است، در دادگاه تجدید نظر قطعی شده است.

غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در بیستمین نشست خبری خود با خبرنگاران افزود: براساس رأی صادره، مراد طاهباز فرزند قاسم به جرم همکاری با دولت متخاصم آمریکا به ١٠ سال حبس و رد وجوه دریافتی از دولت آمریکا محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضاییه: در حال نواختن سیلی‌های سخت بر چهره دشمن هستیم/ مردم در انتخابات شرکت کنند

اسماعیلی افزود: نیلوفر بیانی فرزند یوسف به جرم همکاری با دولت متخاصم آمریکا به ١٠ سال حبس و رد وجوه دریافتی از دولت آمریکا محکوم شده است. هومن جوکار فرزند هوشنگ به جرم همکاری با دولت متخاصم آمریکا به هشت سال حبس و طاهر قدیریان به جرم همکاری با دولت مخاصم آمریکا به هشت سال حبس محکوم شده اند.  سام رجبی تبریز فرزند پرویز به ۶ سال حبس، سپیده کاشانی به ۶ سال حبس، امیرحسین خالقی حمیدی به جرم جاسوسی به ۶ سال حبس و عبدالرضا کوهپایه به جرم اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنتی به ۴ سال حبس محکوم شده اند.

برخی محکومیت های قطعی برای مفسدان اقتصادی

سخنگوی قوه قضاییه اظهارداشت: در حد فاصل نشست قبلی سخنگویی تا امروز بیش از ۵۰ نفر از مفسدان اقتصادی محکومیت قطعی حاصل کردند و همین امروز فهرست این ۵۰ مفسد اقتصادی توسط مرکز رسانه قوه قضاییه در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در آرای صادره، حمیدرضا مرادی فرزند هدایت به جرم اخلال در نظام ارزی به صورت عمده به تحمل ۲۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، رد یک میلیون و ۸۹ هزار یورو در حق بانک ملت، ۷۹۲ هزار یورو در حق بانک سپه و جزای نقدی به مبلغ ۱۲ میلیارد تومان محکوم شده است.

اسماعیلی افزود: محمد نائینی تهرانی به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به تحمل ۱۵ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، رد یک میلیون و ۸۹ هزار یورو در حق بانک ملت و ۷۹۲ هزار یورو در حق بانک سپه و جزای نقدی معادل ۱۲ میلیارد تومان محکوم شده است.

وی اضافه کرد: امیرخسرو علایی به جرم اخلال در نظام ارزی به تحمل ۱۰ سال حبس، شلاق و رد مال، مرتضی فلاح اشتری فرزند احمد به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به تحمل دو فقره ۲۰ سال حبس، شلاق، رد مال و جزای نقدی، مهرداد داودی به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به تحمل ۱۰ سال حبس، رحیم تبریزی میاندوآب به جرم مشارکت در اخلال ارزی به تحمل ۱۲ سال حبس و ۱۰۰ میلیارد ریال جزای مالی و مهرداد صفری به جرم اخلال در نظام ارزی به تحمل ۱۲ سال حبس محکوم شده اند.

سخنگوی قوه قضاییه با دعوت از مردم برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ایران قوی، مجلس قوی می‌خواهد که نمایندگان متدین، انقلابی، شجاع، جهادی و عدالت محور و برخوردار از پشتوانه قوی مردمی به مردم خدمت کنند.

اسماعیلی با بیان اینکه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم، افزود: از عموم مردم با هر فکر، سلیقه و گرایش سیاسی دعوت می کنم، آگاهانه در انتخابات شرکت کنند و در این مسیر هیچ عذر و بهانه ای پذیرفته نیست.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات و گلایه ها به جای خود اما فرهنگ ما به هیچ عنوان با انزوا و بی تفاوتی سازگاری ندارد.

به دنبال ساختن ایرانی قوی هستیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در گام دوم انقلاب بنا بر رهنمود مقام معظم رهبری و فرمایشات ایشان به دنبال ساختن ایرانی قوی هستیم.

اسماعیلی ادامه داد: ایران قوی با حاکمیت قوی و مردمی قوی شکل می گیرد بدین منظور باید دولت قوی، مجلس قوی، قوه قضاییه قوی، نیروهای مسلح قوی، دانشگاه و فرهنگ و اقتصاد قوی داشته باشیم.

سخنگوی قوه قضائیه اظهار داشت: آن چه به عهده قوه قضاییه است این است که در این برهه حساس قوه قضاییه قوی بسازیم.

وی درباره شاخص های ایران قوی افزود: صلابت و اقتدار، تامین امنیت و عدالت برای جامعه، حفظ حرمت و کرامت انسانی، برخوردار از سلامت درون قوه ای و نیز برخوردار از اعتماد و حمایت مردم ویژگی های قوه قضاییه قوی است.

اسماعیلی تصریح کرد: به عبارت ساده، قوه قضاییه قوی یعنی قوه قضاییه مردمی.

وی با اشاره به برخی اقدامات قوه قضاییه در خصوص مردمی بودن گفت: اقدام اخیر قوه قضاییه در تدوین و ابلاغ دستورالعمل مشارکت و همکاری نهادهای مردمی با قوه قضاییه، حضور ریاست قوه قضاییه و اعضای شورای قضایی در مراسم اربعین حاج قاسم سلیمانی به عنوان مردمی ترین قهرمان ملی و بین المللی عصر حاضر، دیدار رییس قوه قضاییه با خانواده های متدین و مظلوم جانباختگان مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی در کرمان، بازدید رییس قوه قضاییه و هیات همراه از زندان زنان، سفرهای متعدد استانی و شنیدن سخنان مردم در دیدارهای مردمی از صیادان بوشهری تا کارگران گمرک و اقشار مختلف مردم در این دیدارها، ٢٠ ساعت کار مستمر در سفر استانی بوشهر بدون وقفه و استراحت هه همه اینها نمونه هایی از فرایند تقویت و توسعه مردمی شدن در قوه قضاییه است.

سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: مردم را باور داریم و خود را خدمتگزار مردم می دانیم و در عمل اثبات می کنیم برای مردم شأن و حرکت قائل هستیم.

حمایت قوه قضاییه از اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی

اسماعیلی با بیان اینکه امروز ٢٩ بهمن به جهت سالروز اعلام سیاست های مقاومتی در تقویم روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی است، گفت: همه تلاش ما در دوران تحول در قوه قضاییه حمایت از کارآفرینی و تحقق اقتصاد مقاومتی است و مسئولان قضایی به این مهم باور و اعتقاد دارند و عملکرد قوه قضاییه در سال اخیر دلیل این مدعا است.

وی افزود: باید با صلابت و اقتدار چوبهای فساد و ناکارآمی را از لابه لای چرخ تولید خارج کرد و این اقدام گاهی در پیگیری برای اصلاح ساختارهای فسادزا است، گاهی در حمایت از تولید و اشتغال و حمایت از سرمایه گذاری و گاهی در حمایت از مدیران جسور و شجاع و جهادی است که در مسیر دور زدن تحریم ها فعالیت می کنند.