تبریز برای دومین روز لرزید / زلزله خسارت نداشت
 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه و سه ثانیه صبح امروز زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر، تبریز، سردرود و باسمنج را لرزاند.

محمدباقر هنربر افزود: این زمین لرزه در عمق ۱۴ کیلومتری زمین و در طول جغرافیایی: ۴۶.۳۸ و  عرض جغرافیایی: ۳۸.۰۲ اتفاق افتاد و کانون آن در نزدیکی باسمنج بود.

وی اضافه کرد: این زمین لرزه در ۹ کیلومتری باسمنج، ۹ کیلومتری تبریز و ۱۹ کیلومتری سردرود روی داد.

هنربر ادامه داد: اکیپ های ارزیاب ستاد بحران آذربایجان شرقی با همراهی نیروی انتظامی، هلال احمر و اورژانس به محل وقوع زمین لرزه اعزام شدند.

ساعت هشت صبح دیروز نیز زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر تبریز و اطراف را لرزاند که با یک پس لرزه نیز همراه بود.

زمین لرزه باعث شد که مردم به رغم سرمای هوا از خانه های خود بیرون بیایند.


زلزله تبریز خسارت نداشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: زمین لرزه صبح امروز تبریز و شهرهای اطراف آن تلفات جانی و مالی نداشته است.

محمدباقر هنربر اظهار کرد: بیش از ۱۰ تیم ارزیاب و عملیاتی به شهرها و روستاهای پیرامون کانون زلزله زده اعزام شده اند که خوشبختانه تا این لحظه تلفات جانی و مالی گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه فرمانداری تبریز هم با دهیاران تماس گرفته و منتظر دریافت گزارشات احتمالی هستیم، افزود: تیم های ارزیاب مدیریت بحران، روستاهای اطراف تبریز از قبیل بیرق و حاشیه شهر و نیز بافت فرسوده را رصد می کنند که خوشبختانه تا این لحظه هیچ گونه تلفات جانی و مالی گزارش نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: هم اکنون ستاد عملیات فرماندهی بحران در استانداری مستقر بوده و تمامی عوامل اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی و دستگاه های خدمات رسان در اماده باش کامل هستند.