به روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶
يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۲۱:۰۳

به پایگاه خبری و تحلیلی تیترنیوز خوش آمدید     اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا

      
کد خبر: ۹۱۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
جهانگیر کوثری یکی از گزارشگران و مفسران به نام ورزش کشور که در دوره‌های مختلف با مرحوم شفیع همدوره بوده در مورد با ایلنا به صحبت پرداخته است.

  به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز،  مفسر باسابقه تلویزیون در رابطه با بهرام شفیع اظهار داشت: امثال شفیع در تلویزیون بی تکرار هستند . چهل سال در یک برنامه بودن و یک برنامه را با نام خود سنجاق کردن کار آسانی نسیت و این نشانه‌ی این است که او انسان راحت و شوخ طبعی بود و کلام تیز انتقادی نداشت و رعایت شان و منزلت میهمانانی که به برنامه‌اش می‌آمدند را داشت و تئوری او اینگونه بود که با آدمها مهربان و راحت صحبت کند و در عین حال انتقاد خود را نیز مطرح کند.

وی در مورد ماندگاری بهرام شفیع در تلویزیون نیز بیان کرد: او در دهه شصت به تلویزیون آمده و تا به امروز نیز ماندگار بوده و تداوم داشته است . این کار راحتی نیست و برنامه او همیشه سرپا بوده و همیشه نیز به عنوان تهیه کننده و مجری فعالیت داشته که نشان از پشت کار این عزیز از دست رفته دارد.

کوثری در مورد خاطرات مشترکش با مرحوم شفیع نیز اضافه کرد: در جامهای جهانی 1990 و 1994 با بهرام  شفیع برنامه اجرا کردم با اینکه رقابت داشتیم و من در شبکه دو و او در شبکه یک حضور داشتیم اما هیچگاه با هم به مشکل واختلاف نخوردیم و همیشه رابطه‌ی خوبی با هم داشتیم. این رفاقت و همکاری ما به قدری خوب بود که مورد تقدیر قرار گرفت و مورد پسند عامه مردم نیز بود. .فینال 1994 را با هم گزارش می‌کردیم و خیلی در جریان گزارش به همدیگز کمک می‌کردیم و نمی‌خواستیم برتری خود را از دیگری به رخ همدیگر بکشیم و این خیلی مهم بود که ما در عین رقابت با هم رفاقت داشتیم

وی با بیان اینکه شفیع اندازه‌های خود را می‌دانست اضافه کرد: وقتی با هم یک مسابقه را به اتفاق هم گزارش می‌کردیم قبل از مسابقه با من هماهنگ می‌کرد که چه چیزهایی را می‌خواهد بگوید و چه چیزهایی را من باید بگویم و همیشه هم تحلیل و بخش کارشناسی بازی را به من محول می‌کرد و همیشه قانع بود و بلندپروازی های کاذب نداشت و دچار توهم این روزهای ورزش کشور نمی‌شد.

پیشکسوت عرصه رسانه در مورد مرگ زودهنگام رفیق قدیمی‌اش نیز گفت: او برای مرگ خیلی جوان بود و خیلی فرصت برای ادامه کار داشت ولی این اواخر بیماریهای متعددی گریبانگیر او شد و به همین دلیل هم نمی‌توانست با همان قدرت و شدت سابق به اجرای ورزش و مردم بپردازد و کمی برنامه‌اش کمرنگ شده بود و این به دلیل این است که توان سابق را نداشت. کمی هم نامهربانی دید و این انگیزه مرحوم را کم کرد.

کوثری در پایان در مورد جانشین بهرام شفیع در ورزش و مردم نیز افزود:  برای او جانشین تعیین کردن بسیار کار سختی است و از عهدهی خیلی از افراد خارج است . شاید پسرش امیراقبال که از اطلاعات و هوش خوبی هم برخوردار است بتواند بر جایگاه پدرش تکیه بزند و ورزش و مردم را اجرا کند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: