به روز شده در: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ ۰۰:۳۳:۰۴

به پایگاه خبری و تحلیلی تیترنیوز خوش آمدید     اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا

      
کد خبر: ۱۰۷۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸
غلامرضا بنی اسدی: وعده ها از شمار بیرون است. چه آن ها که مدیران دولتی و سازمانی جلوی دوربین خبرنگار ها گفتند و چه آنها که مسئولان کانون های باز نشستگی اعلام کردند.
 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، وعده ها از شمار بیرون است. چه آن ها که مدیران دولتی و سازمانی جلوی دوربین خبرنگار ها گفتند و چه آنها که مسئولان کانون های باز نشستگی اعلام کردند. همه باد هوا شد و رفت. اردیبهشت هم جای خود را داد به خرداد تا داد از جانِ بازنشستگان برخیزد که ما را ببینید لطفا! یکشنبه ها بعد از ظهر و چهارشنبه ها را طرف صبح، نه ساعت به ساعت که دقیقه به دقیقه انتظار کشیدند تا شاید دولت مردمی آنان را هم در شمار مردم ببیند و با تایید مصوبه میئت مدیره تامین اجتماعی، بر استرس فراگیر و اضطراب فرساینده شان نقطه پایانی بگذارد اما... اما دریغ که انگار کسی باور نمی کند که" ما هم مردمانیم!"


ما را به رسمیت نمی شناسد. انگار قد و قواره و همت ما را در خیابان می خواهند اندازه بگیرند حال آنکه ما گفته ایم خیابان را به رسمیت نمی شناسیم. ما مردمانیم و از دولتیان داد می خواهیم.

گفته ایم و نوشته ایم که ما را رسم، بر جای ایستادن و حق خواستن است. خیابان اگر رسمیت دارد در نظام های لیبرال است نه نظامی که خود را دینی می داند. در نظامی بر پایه دین باید حق آحاد مردم احیا و احقاق شود پیش از آنکه به زبان آورند. حق مردم است و مصداق تام و تمام حق الناس. کسی نمی تواند به هیچ عنوان در باره آن چون و چرا کند. اما و اگر آوردن، پا گذاشتن روی حق الناس است که خدا هرگز از ان نمی گذرد. شاید آقایان یا "حق" را نمی دانند یا "ناس " را نمی شناسند و گرنه نسبت به "حق الناس" چنین رفتاری نداشتند.

برخی در این توهم اند که افزایش مستمری بازنشستگان می تواند عامل تورم باشد حال آنکه معلول تورم های دولت ساخته و ناظر به کارنامه اقتصادی سال 1400 است. گذشته از این، افزایش دستمزد کارگران و مستمری بازنشستگان بدون ریالی از بودجه دولت و از محل نقدینگی کارفرمایان، کارگران و سرمایه‌گذاری‌های ده‌ها ساله آنها در شرکت‌های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و به قول یوسفِ پرژک، فعال بخش خصوصی، فرد اگر با حداقل‌های دانش و فهم مفاهیم اقتصاد آشنا باشد، متوجه می‌شود که افزایش دستمزد و مستمری منجر به تورم نمی‌شود.

حرفِ "خلقِ پول" نیست، کاری که دولت ها می کنند و تورم می زاید. منبعی دیگر هم در کار نیست جز پس انداز دیروز خود بازنشستگان. چون و چرا کردن دولت معنایی جز پا نهادن در حریمی که به او مربوط نیست ندارد. اردیبهشت جای خود را به خرداد سپرد و به تاریخ پیوست اما مطالبه بازنشستگان از دولت همچنان به تاریخ امروز، پا بر جاست. چه جواب دارد دولت. چه می کنید آقای رئیسی؟!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: