به روز شده در: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۱۹:۰۵

به پایگاه خبری و تحلیلی تیترنیوز خوش آمدید     اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا

      
کد خبر: ۱۰۱۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
شاهزاده عبدالعزیز درباره احتمال بازگشت آمریکا به برجام و در نتیجه ازسرگیری صادرات نفت ایران گفت: اوپک به مدیریت هر وضعیتی که پیش بیاید، خواهد پرداخت. همان طور که ما در وضعیت مشابه قبلی درباره لیبی و ایران انجام دادیم. انعطاف پذیری اوپک پلاس یک موضوع تضمین شده است.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، وزیران نفت کشورهای منطقه خلیج فارس که از سران اوپک هستند، از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استقبال و اعلام کردند روابط میان کشورهایشان محکم خواهد ماند و تسهیل تنشهای تجاری واشنگتن با چین، ممکن است تقاضای جهانی برای نفت را تقویت کند.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی در کنفرانس مجازی ADIPEC گفت: مایلم به دولت جدیدی که در انتخابات اخیر آمریکا پیروز شد، تبریک بگویم. صرفنظر از آنچه اتفاق می افتد، ما ۸۰ سال یا بیشتر با یکدیگر همکاری داشته ایم. وی در ادامه افزود: عربستان سعودی و دولت بایدن اهداف مشترک کاهش آلایندگی انرژی را دارند.

شاهزاده عبدالعزیز درباره احتمال بازگشت آمریکا به برجام و در نتیجه ازسرگیری صادرات نفت ایران گفت: اوپک به مدیریت هر وضعیتی که پیش بیاید، خواهد پرداخت. همان طور که ما در وضعیت مشابه قبلی درباره لیبی و ایران انجام دادیم. انعطاف پذیری اوپک پلاس یک موضوع تضمین شده است.

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی هم گفت: انتظار دارد خروج دونالد ترامپ، دولتی را در آمریکا ایجاد کند که در زمینه تجارت موضع معتدلتری دارد و این امر افزایش تقاضای جهانی برای نفت را تسهیل می کند.

مزروعی گفت هر گونه کاهش در تنش میان آمریکا و چین در زمینه تجارت، تقاضا برای نفت را تقویت خواهد کرد و به نوبه خود باعث رشد بیشتر در چین می شود و رونق بیشتر تجارت بین المللی را در پی دارد.

بایدن وعده داده است آمریکا را به پیمان تغییرات جوی سازمان ملل متحد برگرداند که ترامپ از آن خارج شده بود اما مزروعی گفت: وی تصور نمی کند چنین اقدامی تاثیر کوتاه مدت بر بازار نفت داشته باشد.

در این بین، محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت: وی انتظار دارد آمریکا در گفت و گوی نفت جهانی مشارکت کند. بارکیندو گفت: مذاکرات جهانی در چهار سال گذشته کامل نبوده و آمریکا مکان ویژه ای در میز مذاکرات در خصوص گذار انرژی جهانی دارد.

دبیرکل اوپک برای درک بهتر دینامیکهای بازار در گذشته چندین بار با تولیدکنندگان شیل آمریکا دیدار کرده است.

بر اساس گزارش پلاتس، صنعت انرژی آمریکا از دهها تولیدکننده مستقل تشکیل شده و این کشور بعید است به اوپک ملحق شود اما ترامپ امسال پس از جنگ قیمت کوتاه مدت میان عربستان سعودی و روسیه، نقش مهمی در بازگرداندن سران اوپک پلاس به پای میز مذاکره و توافق آنها با کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز ایفا کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: