کد خبر: ۸۵۱۶۴
تاریخ انتشار:۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶
آخرین‌آمار از زلزله زدگان/تعداد کشته شدگان۴۷۴/تعداد مصدومان به ۹۳۴۵ تن
آخرین آمار کشته‌شدگان زلزله کرمانشاه، ۴۷۴ نفر و مصدومان ۷۸۱۷ نفر اعلام شد.

 به گزارش پایگاه خبری مردمی ها،در سومین روز زلزله در حالی آغاز شد که ساکنان مناطق زلزله‌زده، شب گذشته را در کنار ویرانه‌های باقی مانده از منازل خود یا سازه‌هایی که ترس ناشی از پس‌لرزه اجازه حضور در داخل آن را نمی‌داد، به صبح رساندند. اکثر این افراد هم‌اکنون در چادرهای توزیع شده یا چادرهای شخصی ساکن شده و برخی دیگر نیز در خودروهای سواری‌شان شب را گذراندند.

امدادرسانی به زلزله‌زدگان و آسیب‌دیدگان ناشی از زلزله همچنان ادامه دارد و تاکنون برابر آخرین آمارها ۹۳۸۸ مجروح از زمان وقوع زلزله تاکنون به بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند. این در حالیست که تعداد جان‌باختگان تا کنون ۴۷۴ تن اعلام شده است.

عملیات آواربرداری و جست‌وجو در مناطق زلزله‌زده تقریبا به اتمام رسیده و عمده ساکنان این مناطق نیز اسکان اضطراری داده شده‌اند.

تیم‌هایی از وزارت بهداشت نیز مسئولیت توزیع کلر برای سالم‌سازی آب آشامیدنی شهروندان مناطق زلزله‌زده را برعهده گرفته و با حضور در شهرها و روستاهای مختلف آموزش‌های لازم را درخصوص استفاده از این محلول به زلزله‌زدگان می‌دهند. روند امدادرسانی گرچه در تمامی مناطق زلزله‌زده در حال انجام است اما به نظر می‌رسد که در روستاها باید توجه بیشتری به زلزله‌زدگان صورت بگیرد.

مشکل برق مناطق زلزله زده برطرف شد/ کاهش نیاز به آب بسته بندی

مدیر کل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: تا دیشب تقریبا ۱۰۰ درصد معابر و مراکز حیاتی و همچنین عمده مشترکان برق‌دار شدند و در حال حاضر شرایط خوبی برای برق‌رسانی به مناطق زلزله زده داریم.

میثم جعفرزاده، با اشاره به برق‌دار شدن منازل مسکونی، اظهار کرد: هنوز برخی از مردم به علت خرابی به منازل خود رجوع نکرده‌اند به همین دلیل آماری از برق‌دار شدن آن مناطق نداریم، اما به طور عمده باید گفت که مشکل برق مناطق زلزله زده به طور عمده برطرف شده است.

شمار مصدومان زلزله کرمانشاه به ۹۳۸۸ تن رسید

معاون درمان وزیر بهداشت از افزایش شمار مصدومان زلزله کرمانشاه به ۹۳۸۸ نفر خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی با بیان اینکه شمار مصدومان زلزله کرمانشاه به ۹۳۸۸ تن رسیده است، گفت: ۱۰۱۱ نفر از مصدومان در بیمارستان‌های کرمانشاه، ۳۴۰ تن در بیمارستان‌های تهران و البرز و همدان بستری هستند.

اسکورت محموله‌های امدادی از سوی پلیس در مناطق زلزله‌زده 

ماموران پلیس کامیون‌های حامل اقلام امدادی به مناطق زلزله‌زده را اسکورت می‌کنند. از ظهر امروز کامیون‌های حامل اقلام امدادی همچون چادر، پتو، آب معدنی و... توسط پلیس اسکورت شده و وارد مناطق زلزله‌زده می‌شود. شماری از زلزله‌زدگان پیش از این در گلایه‌های خود به گفته بودند که تاکنون چادر و اقلام امدادی به دست آنها نرسیده و افراد سودجو با سد کردن راه کامیون‌ها در ابتدای مسیر اقلام را برای خود دپو می‌کنند./ایسنا

سلطانی: ۵۴ هزار چادر برای اسکان زلزله‌زدگان کرمانشاه آماده می‌شود/ مردم باید کمک‌های نقدی بیشتری ارسال کنند

معاون سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر: دستور آماده‌سازی ۵۴ هزار تخته چادر داده شده و بنا داریم تا فردا صبح اسکان مردم زلزله‌زده را انجام دهیم اما متأسفانه در انتقال چادرها با مشکل هجوم آوردن آنها مواجهه هستیم. مردم باید کمک‌های نقدی بیشتری ارسال کنند تا بتوانیم کالاهای مورد نیاز مردم‌ زلزله‌زده را کنترل و یکدست خریداری کنیم‌.  در حال حاضر در رابطه با کمک‌های مردمی کمبودی نداریم و ۱۶ قلم کالای اساسی تعریف شده است که بر اساس نیاز‌ مردم زلزله‌زده آنها را جمع‌آوری و توزیع خواهیم کرد.

خسارات زلزله ۱۸۰۰ میلیارد تومان برآو‌رد شد‌/ آواربرداری از ظهر امروز پایان یافت

معاون استاندار کرمانشاه در جمع خبرنگاران: حدود ۱۱ هزار واحد مسکونی و روستایی در مناطق زلزله‌زده‌ صددرصد تخریب شده است. قرار شد در واحد روستایی ۵ میلیون کمک بلاعوض و ۲۵ میلیون وام با بهره کم داده شود. ۵ هزار واحد شهری صدرصد تخریب شده است که به هر واحد شهر نیز ‌‌۳۵ میلیون تسهیلات کم بهره داده می‌شود. برآورد اولیه از میزان خسارت به زیرساخت ها حدود ۱۸۰۰ میلیارد است.

تعداد مصدومان زلزله کرمانشاه به  ۹۳۴۵تن رسید  

معاون درمان وزیر بهداشت: شمار مصدومان زلزله کرمانشاه به ۹۳۴۵ تن رسیده است. از این تعداد ۹۶۴ نفر در بیمارستان‌ها بستری و ۷۲۰ تن نیز ترخیص شده‌اند.  ۴۳۱۳ نفر از مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند همچنین ۲۰۶ نفر از مصدومان در بیمارستان‌های کرمانشاه، ۲۳۱ تن در بیمارستان‌های تهران و البرز و ۶۲ نفر در بیمارستان‌های همدان بستری هستند.

احداث منازل روستایی برای زلزله‌زدگان کرمانشاه به سپاه واگذار شد

سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه: نیازمندی های مردم عمدتا چادر، پتو ، آب آشامیدنی و نان گرم است. احداث منازل روستایی به سپاه و بسیج واگذار شده است. پس از پایان عملیات آواربرداری، احداث منازل را به سرعت انجام می‌دهیم.

چادر، غذا و آب، مهم‌ترین نیاز مردم زلزله‌زده  

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه مهم‌ترین نیاز زلزله‌زدگان را چادر، غذا و آب بر شمرد و گفت: رفع این نیازها کمک سریع مردم و مسئولان را احتیاج دارد. 

۴۳۲ "گواهی فوت" صادر شده/ ترافیک "جسد" نداریم

آرتین کمالی، مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه: به ایسنا گفت:

تاکنون 432 گواهی فوت برای فوت شدگان زلزله اخیر استان کرمانشاه صادر شده است.پیش بینی این است که تعداد معدودی در مناطق زلزله زده بدون گواهی فوت دفن شده‌اند. پیش‌بینی دفن 100 تا 150 جسد بدون گواهی فوت در مناطق زلزله تنها بر اساس حدس و گمان و غیرکارشناسانه بوده است.آنچه به نظر می رسد تنها تعداد معدودی جسد بدون گواهی فوت دفن شده و نمی‌توان به طور 100 درصد این موضوع را تکذیب کرد.

وزیر بهداشت خبر داد: احتمال افزایش آمار قربانیان زلزله کرمانشاه  

هاشمی در جلسه ستاد بحران کرمانشاه با حضور رییس جمهور: میزان تخریب در مناطق زلزله زده به ویژه روستاها، زیاد است. توزیع امکانات در مناطق زلزله زده، مناسب نیست و مدیریت محیطی توزیع مایحتاج به ویژه در مورد نیازهایی که برای ساعات شب و سردی هوا ضرورت دارد، باید اصلاح شود.  اقدامات بهداشتی و درمانی در زلزله غرب کشور، قابل قبول بوده است.تا کنون به ۷۶۱۳ مصدوم، خدمات درمانی و اورژانس ارائه شد، حدود ۱۰۰۰  نفر از مصدومان، بستری و ۲۸۰ مصدوم نیز به سایر استانها از جمله تهران و البرز منتقل شدند.حدس بنده این است که تعداد فوتی ها افزایش می یابد زیرا در بسیاری از روستاها، قربانیان زلزله دفن شدند و آمار دقیق آنها در روزهای آینده اعلام می شود

***«فتاح» رئیس کمیته امداد: منازل و وسایل همه مددجویان تحت پوشش بیمه حوادث است و مستمری ۶ شهرستان آسیب دیده کرمانشاه ۳ برابر می شود/فارس

اسکورت محموله‌های امدادی به مناطق زلزله‌زده توسط یگان ویژه 

به دنبال مشکلات به وجود آمده در مدیریت کمک رسانی و توزیع اقلام مورد نیاز زلزله زدگان مناطق آسیب دیده، نیروی انتظامی وارد موضوع شد و از ظهر امروز تمام محموله‌های امدادی ارسالی به مناطق زلزله‌زده توسط نیروهای یگان ویژه اسکورت خواهند شد/تسنيم 

زمان بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده هنوز مشخص نیست/۲۳ نفر دانش آموز و فرهنگی فوت شدند  

 روابط عمومی آموزش  پرورش کرمانشاه: زمان بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده غرب استان کرمانشاه هنوز مشخص نیست و این امر نیاز به بررسی بیشتری دارد.  موضوع بازگشایی مدارس در حال پیگیری است و ان شاء الله روز شنبه اعلام خواهیم کرد. متاسفانه 21 دانش آموز و 2 فرهنگی فوت شدند که  از منطقه گهواره 2 نفر، از روستاهای دالاهو 5 نفر، سر پل  ذهاب 13 نفر و ثلاث باباجانی 1 نفر  دانش آموز و 2 فرهنگی از سرپل ذهاب بودند. هم  چنین  1100 مصدوم در حوزه دانش آموزی و فرهنگی داشتیم که حال تمام مصدومین خوب است و مرخص شدند.

**آموزش و پرورش کرمانشاه از تعطیلی مدارس استان در ۲ نوبت صبح و عصر در روز چهارشنبه  (فردا)  خبر داد.

دقایقی پیش زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر لرستان را لرزاند

محل زمین‌لرزه: نور آباد، لرستان 
بزرگی : ۴.۲
عمق : ۱۰ کیلومتر
زمان : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳  ۱۲:۴۵:۴۰.۶

روحانی: به زلزله‌زدگان کمک بلاعوض و وام بلندمدت اعطا خواهد شد

رییس جمهور در جمع مردم شهرستان سرپل ذهاب: همه امکانات دولت برای کاهش سریع مشکلات مردم بسیج شده است. دولت برای بازسازی منازل خسارت دیده از زلزله، کمک بلاعوض و وام بلند مدت اعطا خواهد کرد. دولت در کنار مردم  زلزله زده خواهد بود. در جلسه امروز ستاد بحران در کرمانشاه، بودجه بازسازی و جبران خسارت ها اختصاص می یابد. بطور مستمر روند امداد رسانی و جبران خسارات مردم این منطقه را پیگیری خواهم کرد

اسامی مصدومان زلزله غرب کشور که به بیمارستان میلاد منتقل شده‌اند:

علي سياه كمري، قهرمان الماسي، منوچهر عظيمي زاده، كيقباد مرادي، نامدار جوان سيري، محمد آقا نيا، خدامراد پيري، سودابه اسماعيلي، ليلا بوچاني، تارا سيفوري، مرضيه الياسي، فاطمه كرم زاده، مبينا كرم پور، نسرين مراديان، عشرت فرامرزي، تحفه اعظمي، نرگس مرادي، شهين پير مرادي، نيمتاج خليفه، فانوس مراد بيگي و پروين ميرزايي.  

سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: تاریخ اعزام به خدمت مشمولان استان‌های زلزله‌زده 3 ماه تمدید می‌شود. 

سگ‌های زنده‌یاب هلال احمر تا کنون 6 نفر را از زیر آوار نجات داده‌اند

آخرین‌ اخبار و آمار از زلزله شدید در غرب کشور/۴۳۰ کشته و بیش از ۷۰۰۰ زخمی+فیلم و عکس

*رئیس دفتر سیاسی حماس به مناسب جان باختن شهروندان ایرانی در زلزله اخیر پیامی برای رئیس‌جمهور فرستاد.  وزیرخارجه هلند با حادثه دیدگان و خانواده‌های جان باختگان زمین لرزه ایران و عراق ابراز همدردی کرد.

افزایش شمار دانش‌آموزان جانباخته در زلزله به ۱۲ نفر/ تخریب ۴۴ واحد آموزشی 

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۲ تن از دانش آموزان عزیزجان خود را در زلزله از دست دادند و تعدادی از همکاران فرهنگی ما نیز زخمی شده‌اند.

رییس‌جمهور وارد استان کرمانشاه شد 

 حجت‌الاسلام حسن روحانی به منظور بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد.   رییس جمهور  قرار است بازدید میدانی از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه داشته باشد.زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب(21 آبان) خسارات زیادی به بخش هایی از استان کرمانشاه وارد کرد.

پیش‌بینی سامانه‌های هواشناسی بین‌المللی نشان می‌دهد از اواسط هفته آینده باراش باران در کرمانشاه آغاز می‌شود

آخرین‌ اخبار و آمار از زلزله شدید در غرب کشور/۴۳۰ کشته و بیش از ۷۰۰۰ زخمی+فیلم و عکس

 شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه : تلاش می‌کنیم برق مناطق زلزله‌زده تا 24 ساعت آینده وصل شود  

محلوجی: برق 70 تا 80 درصد روستاهای زلزله زده وصل  شده است. فقط برق برخی از روستاهایی که کامل تخریب شده‌اند باقی مانده است.  تلاش می‌کنیم برق همه مناطق زلزله زده تا 24 ساعت آینده وصل شود. 

 **محمد مهاجری (روزنامه نگار) درخواست کرد تا موکب های اربعین حسینی به کرمانشاه بروند 

آخرین آمار تلفات زلزله استان کرمانشاه ۴۳۰ نفر | قربانیان یک شهر اضافه شد 

پزشکی قانونی استان کرمانشاه آخرین آمار جان‌باختگان زلزله این استان را ۴۳۰  نفر اعلام کرد. تعداد افراد متوفی در شهرهای مختلف به شرح زیر است:  - سرپل ذهاب: ۳۱۷ - اسلام آباد غرب: ۲۳ - کرند: ۱۴ - قصر شیرین: ۲۸ - جوانرود: ۳ - ثلاث: ۱۵ - معاینه شده توسط پزشکی قانونی کرمانشاه: ۲۷ - صحنه: ۳  در این گزارش، اجساد شهرستان صحنه نیز به آمار تلفات اضافه شده است.   تعداد جان باختگان شهر کرمانشاه، تنها یک نفر بوده است و سایر جان باختگانی که به عنوان معاینه شده در کرمانشاه اعلام می شوند از شهر ازگله و سرپل ذهاب به کرمانشاه منتقل شده اند.  

پالایشگاه گاز ایلام به مدار بازگشت  

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران:  پس از کسب اطلاع از شرایط ایمن در پالایشگاه گاز ایلام، این پالایشگاه به مدار برگشت و فعالیتش را از سر گرفت.  مردم باید در منازل خود حضور یابند که وصل نهایی گاز آنان نیز بستگی به تایید سازمان نظام مهندسی داردکه البته بخش زیادی از عملیات نشت‌یابی در مسیر گازرسانی انجام شده است.  اکنون در سرپل ذهاب پس از آن که نشت یابی کامل گاز انجام شد، گاز وارد شبکه شده استو همچنین صادرات گاز ایران به عراق بی‌وقفه ادامه دارد. 

کیانوش رستمی مدال طلای المپیک خود را جهت کمک به زلزله زدگان غرب کشور به حراج می‌گذارد

 درخواست ستاد بحران:  پتو، موکت و مواد غذایی اقلام مورد نیاز زلزله‌ زدگان؛ مواد غذايی حتما تاريخ مصرف داشته باشد. مردم از ارائه اجناس دست دوم خودداری كنند يعنی پتو ها نو باشند.  

وزیر بهداشت: مقصرین در ساخت بناهای ناایمن درمانی به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.  در بیمارستان طالقانی کرمانشاه ۶۰۰ مصدوم پذیرش و ۳۰۰ عمل جراحی در کمتر از ۲۴ ساعت انجام شده است.  

سپاه بزرگترین بیمارستان صحرایی کشور را به کرمانشاه منتقل کرد  

 این بیمارستان صحرایی، پرتابل و قابل انتقال است و شامل چادر و کانکس بوده و از اتاق عمل، امکانات بستری سرپایی و جراحی، زنان و زایمان، داروخانه و آزمایشگاه رادیولوژی، حتی دندانپزشکی و آشپزخانه برخوردار است. 

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد: افزایش شمار مصدومان به 7460 تن /ترخیص 720 نفر با حال مساعد 

جان بابایی: تعداد مصدومین حادثه در حال حاضر به 7460 نفر رسیده است. با همت و تلاش کادر درمان تاکنون 4313 نفر به صورت سرپایی درمان شده‌اند. خوشبختانه 720 نفر از مصدومین زلزله غرب کشور با حال مساعد مرخص شده‌اند و 960 مصدوم در حال حاضر بستری هستند.

ابراز همدردی وزارت خارجه آمریکا با زلزله‌زدگان کرمانشاه 

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، درباره زلزله در نزدیکی مرز ایران-عراق بیانیه‌ای صادر کرد. در بیانیه «هیتر نائورت» آمده است: ایالات متحده مراتب همدردی صمیمانه خود را با تمام کسانی که در ایران و عراق تحت تاثیر این زلزله قرار گرفته‌اند، ابراز می‌دارد. ما به یاد خانواده‌های قربانیان، و مصدومین و همچنین جوامعی که از خسارت به خانه‌ها و اموالشان در رنج می باشند، هستیم.

***پاپ فرانسیس، رهبر کاتالویک‌های جهان مراتب همدردی خود را با قربانیان زلزله مرگبار به ایران و عراق ارسال کرد.

پیش‌بینی زلزله کذب محض است  

مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد، به دلیل عدم امکان پیش‌بینی زلزله، هرگونه شایعه‌ای درخصوص وقوع زمین‌لرزه در نقاط مختلف کشور کذب محض است و به هم‌وطنان عزیز توصیه می‌شود از توجه به این شایعات و انتشار آنها در فضای مجازی خودداری نمایند.  لازم به ذکر است که اخبار مربوط به زلزله فقط از طریق شبکه‌های اطلاع‌رسانی رسمی کشور اعلام خواهد شد.  مرکز لرزه‌نگاری کشوری  موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران

***فرماندار سرپل‌ذهاب: 90 درصد آواربرداری در سرپل‌ذهاب انجام شده/ نیمی از شهر آب و برق دارد

**زلزله‌ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر دقایقی پیش مرز استانهای لرستان و ايلام  - حوالی كوهدشت(لرستان) را لرزاند

احتمال افزایش شمار کشته‌شدگان

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه: آب و برق بیشتر مناطق زلزله زده استان وصل شده است. احتمالا تعداد کشته شدگان این حادثه تا 10 درصد دیگر بیشتر شود.

***ظریف: تصاویر دلخراشی از خسارات زلزله و کشته‌شدن افراد در کرمانشاه و عراق دیدم. از جامعه‌ی بین‌الملل به خاطر ابراز همدردی‌ها و پیشنهاد کمک‌شان ممنونیم. در حال حاضر کشورمان توانایی مدیریت بحران را به وسیله منابع داخلی‌ دارد. بابت تمام پیشنهادهای کمک بسیار متشکریم و شما را در جریان اخبار مربوطه قرار می‌دهیم.

***سازمان اورژانس کشور اعلام کرد: هموطنان جهت پیگیری بیمارستان محل اعزام مصدومان زمین لرزه کرمانشاه  به سایت سازمان اورژانس کشور به نشانی http://www.emsnews.ir مراجعه کنند

تعطیلی برنامه‌های هنری به احترام قربانیان زلزله غرب ایران 

 معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد:  در پی جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه زلزله شب گذشته و همچنین اعلام عزای عمومی، ضمن ابراز همدردی هنرمندان سراسر کشور با این حادثه دلخراش، سه شنبه تمامی برنامه‌های هنری تعطیل خواهد بود.

رییس اورژانس کشور: عملیات امداد و جست‌وجو تقریبا تمام شده است  

کولیوند: تقریباً عملیات امداد و جست‌وجو تمام شده و کار تکمیل بیمارستان‌های صحرایی انجام می‌شود.  در حال حاضر نیز دارو، تجهیزات و دپوی خون به اندازه کافی وجود دارد. کار سرکشی به روستاها و اقدامات لازم برای مصدومان سرپایی انجام می‌شود. همچنین تیم‌های بهداشت محیط و سلامت روان نیز مستقر می‌شوند.

تکذیب شایعه تعطیلی جایگاه‌های سوخت در کرمانشاه  

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: سوخت‌رسانی در استان‌های زلزله‌زده از جمله کرمانشاه به صورت مطلوب در حال انجام است. شایعاتی در شبکه‌های مجازی مبنی بر اینکه برخی از جایگاه‌های سوخت با کمبود سوخت مواجه شده و تعطیل هستند، منتشر شده که صحت ندارد.

هیچکدام از سدهای کرمانشاه آسیب ندیده است  

معاون وزیر نیرو: کلیه سدها تا شعاع ۱۲۵ کیلومتری مرکز زمین لرزه را بررسی کردیم و هیچکدام از این ۲۱ سد از نظر بدنه سازه، نشتی، مخازن و... مشکلی نداشته است.

آخرین وضعیت امدادرسانی مناطق زلزله‌زده از زبان رئیس سازمان مدیریت بحران  

رئیس سازمان مدیریت بحران: 

سیل امکانات بنا بر تاکید رهبری به منطقه سرازیر است. تا کنون تعداد زیادی چادر توزیع شده و 5000 چادر دیگر نیز به منطقه رسیده و در حال توزیع است. آب و برق در بخش زیادی از شهر سر پل ذهاب وصل است اما به دلیل احتمال شکستگی لوله‌ها، گاز شهری  هنوز وصل نشده است. آب شرب منطقه قصر شیرین تا فردا عصر وصل خواهد شد. بازسازی و نوسازی منازل آسیب دیده نیز از روز بعد از حادثه آغاز می‌شود.

 فردا در سراسر ایران عزای عمومی اعلام شد  

هیئت دولت با صدور بیانیه ای ضمن تسلیت حادثه تلخ و اندوهبار زلزله غرب کشور و ابراز همدردی با خانواده قربانیان و  آرزوی سلامتی برای مجروحان این حادثه ،فردا سه شنبه بیست و سوم آبان ماه را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرد.

آخرین آمار تلفات زلزله استان کرمانشاه

سازمان پزشکی قانونی در پی وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری شب‌ گذشته در مرز ایران و عراق اعلام کرد: تاکنون 430 جسد توسط پزشکی قانونی استان کرمانشاه معاینه و برای آنان جواز دفن صادر شده است.

پزشکی قانونی استان کرمانشاه آخرین آمار جان‌باختگان زلزله این استان را ۴۱۳ نفر،  به شرح زیراعلام کرد:  

سرپل ذهاب: ۳۰۶/ اسلام آباد غرب: ۲۲ / کرند: ۱۴/ قصر شیرین: ۲۸/ جوانرود: ۳/ ثلاث: ۱۵ /کرمانشاه: ۲۵

***امدادرسانی به زلزله‌زدگان زلزله ۷.۳ ریشتری استان کرمانشاه که شب گذشته همزمان با این استان در چند استان‌ کشور نیز احساس شد، همچنان ادامه دارد.  

براساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت و سازمان مدیریت بحران تا ساعت 19 امشب زلزله کرمانشاه ۴۰۷ قربانی و حدود ۷۰۰۰ مصدوم برجای گذاشته است.

آخرین آمار از تلفات زلزله در غرب کشور  سخنگوی وزارت بهداشت:   

تا یک ساعت پیش، ۷۱۵۶ نفر مجروح به بیمارستان‌های مامراجعه کردند که ۴۳۱۳ نفر سرپایی درمان شده و ۱۲۷۵ نفر هم‌اکنون بستری هستند، ۶۲۵ نفر هم ترخیص شده‌اند.  آخرین آمار فوتی‌های زلزله ۴۰۷ نفر است که ۲۶۸ نفر در بیمارستان فوت شده‌اند.

پیام وزیران امورخارجه ترکیه، ژاپن، قطر و گرجستان به ظریف

در پی وقوع زلزله در غرب کشور، وزرای امور خارجه ترکیه، ژاپن، قطر و گرجستان در پیام هایی جداگانه به ظریف مراتب تسلیت و آمادگی کشورشان را برای ارسال کمک به مناطق آسیب دیده اعلام کردند.

اولین هواپیمایی C۱۳۰ کمک‌رسانی ارتش در کرمانشاه به زمین نشست  

سخنگوی ارتش در گفت‌وگو با فارس: دقایقی پیش اولین هواپیمای ترابری C۱۳۰ در کرمانشاه به زمین نشست و تجهیزات مورد نیاز به سرپل ذهاب منتقل خواهد شد. این هواپیما حامل ۶۰ نفر از متخصصان پزشکی و اقلام مورد نیاز از جمله چادر و آب معدنی است که به سرعت به مناطق مورد نظر منتقل می‌شود. هم‌اکنون نیز ۲ فروند هواپیمای دیگر شامل یک فروند C۱۳۰ و یک فروند ۷۰۷ نیروی هوایی در حال اعزام به منطقه هستند.

*زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر استان كرمانشاه حوالی قصر شيرين را لرزاند.

تعداد کشته‌شدگان زلزله به 407 نفر ‌رسید  

سخنگوی مدیریت بحران: آمار تلفات زلزله کرمانشاه به ۴۰۷ کشته و ۶۷۰۰ مجروح رسید.

 فرمانده کل ارتش‌:با توان بالگری ارتش تاکنون بیش از ۶۰۰ مصدوم را از مناطق زلزله‌زده جابه‌جا کرده‌ایم. برای جابه‌جایی مصدومان ارتش اقدام به ایجاد یک پل هوایی از کرمانشاه تا سرپل‌ذهاب کرد. دستگاه‌های بسته‌بندی آب ‌در ‌مناطق زلزله‌زده تعبیه شد. هم اکنون بالغ بر 80 نفر از این مجروحان از طریق انتقال هوایی به تهران رسیده‌اند.

 نیاز مبرم به چادر و غذا در سرپل‌ذهاب

امیرسرلشکر، موسوی فرمانده کل ارتش: عمق فاجعه بسیار زیاد است. تاکنون بیش از ۳۵۰ کشته و چند هزار مجروح داشتیم.تقریباً چیزی اینجا سالم نمانده. با روشن شدن هوا یک پل هوایی بین کرمانشاه و سرپل ذهاب ایجاد کردیم و بیش از ۶۰۰ مجروح را از راه زمین و هوا به کرمانشاه منتقل کردیم.شهر را به چهار بخش تقسیم و چهار تیپ را مأمور آواربرداری سرپل کرده‌ایم.نیاز فراوان به غذا و آب و چادر وجود دارد و هرچه در انبارها داشتیم توزیع کردیم و منتظریم از تهران اقلام بیشتری برسد./شبکه خبر

*زلزله ۴.۷ ریشتری، دقایقی پیش سرپل ذهاب را تکان داد.

افزایش آمار قربانیان زلزله

پزشکی قانونی کرمانشاه: 

آمار جانباختگان زلزله کرمانشاه به 387 نفر رسید.  همچنین از اولیای متوفیان درخواست می شود تا برای حفظ حقوق قانونی جان باختگان و بازماندگان از تدفین بدون صدور جواز دفن پزشکی قانونی جدا خودداری کنند.

پیام تسلیت برخی از سران جهان درپی زلزله اخیر کرمانشاه  

پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، بشار اسد (رئیس جمهور سوریه)، الهام علی اف (رئیس جمهوری آذربایجان)، اشرف غنی رئیس‌جمهور و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی افغانستان، رئیس‌جمهور ایرلند، پائولو جنتیلونی (نخست وزیر ایتالیا)، سفیر انگلیس در تهران و مولود چاووش اوغلو در پیام هایی جداگانه با ابراز تاسف و تاثر، جان باختن شماری از هم وطنانمان را بر اثر زلزله شب گذشته تسلیت گفتند. 

 همچنین فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با خانواده‌های قربانیان زلزله ایران و عراق ابراز همدردی و و اعلام کرد که اتحادیه اروپا آماده است تا از هر طریقی که مفید است، کمک‌رسانی کند.

شماره حساب های هلال احمر برای کمک هموطنان به زلزله زدگان   

شهروندان می توانند برای کمک به هموطنان زلزله زده غرب کشور مبالغ خود را به شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد بانک‌های ملی، ملت، صادرات، رفاه،‌ مسکن،‌ دی، تجارت،‌ سپه،پارسیان، شهر،‌ آینده و رسالت و شماره حساب 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی و 1404440(ارزی دلار) بانک ملت واریز کنند.

تا اول هفته آینده در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه بارندگی نداریم  

کارشناس اداره پیش‌بینی هواشناسی کرمانشاه:  بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی تا شنبه هفته آینده (27 آبان) بارندگی و پدیده خاصی در نواحی مختلف استان و خصوصا مناطق زلزله‌زده نخواهیم داشت. در این مدت دمای هوا خصوصا دمای شبانه نیز تغییر چندانی نمی‌کند.